kanal tedavisi fiyatları

Kanal tedavisi fiyatları 2023, operasyon öncesindeki detaylı muayene ile belirlenmektedir. Diş kanal tedavisi fiyatları ile ilgili net bir bilgiyi diş hekimi ancak tedavi planlamasını gerçekleştirdikten sonra verebilmektedirler. Ağız ve diş yapısına göre hastalarımıza uygulanması gereken işlemler belirlenmektedir.

Kanal Tedavisi Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Kanal tedavisi fiyatı, kanal tedavisi yapılacak  olan dişlerinin kök sayısına göre  ve birden fazla kökü olan dişlerin ücretleri, tek köklü dişlere göre daha fazla olmaktadır.  Diş sayısı, kanal tedavisi tamamlandıktan sonra dişin üzerine yerleştirilecek olan materyal, kron yapılıp yapılmayacağı gibi etkenlere bağlı olarak da kanal tedavisi fiyatları değişiklik göstermektedir.

Kanal tedavisinin farklı dişlere farklı tiplerde uygulamaları bulunmaktadır. İşlem çoğu zaman salt kanal tedavisi işlemi ile bitmemektedir. İlgili dişin kanal tedavisinden sonra nasıl restore edileceği de baştan değerlendirilerek fiyatlandırmaya yansıtılmalıdır. İyi bir kanal tedavisinin uzun süreli başarısı dişin üst yapısına uygulanacak olan restorasyona bağlıdır.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavisinin ne kadar süreceği hakkında en doğru kararı diş hekiminiz karar  verecektir. Dişin yapısına ve enfeksiyon durumuna göre  tek seansta ya da 2 seansta yapılabilmektedir.

Kanal Tedavisinin Nasıl Yapılır?

  • Ağrısız bir tedavi olması için dişe anestezi yapılır.
  • Çürük temizlenip, dişin özüne ulaşılınca hastalıklı ve yumuşak doku çıkarılır.
  • Sinir ve doku artıkları temizlenir.
  • Kök ucuna kadar diş kanalına şekil verilir. Gerekirse bazı ilaçlar uygulanarak iyileşme hızlandırılabilir.
  • Seanslar arasında diş iyileşene kadar geçici dolgu maddeleriyle dişin üzeri kapatılır. Kök ucundan iltihap gelmesi sona erdikten sonra kanal içerisi özel bir dolgu maddesiyle doldurulur.
  • Bazı vak’alarda bu seanslara hiç gerek olmayıp tek bir seansta da kanal tedavisini sağlıklı bir şekilde kanal tedavisini bitirmek mümkündür.

Kanal tedavisi ağrılı bir işlem midir?

Tedaviye hastanın dişi uyuşturulurak yapılan bir tedavidir, bu yüzden ağrılı bir işlem değildir. Fakat bazı çok ağrılı veya enfeksiyonlu dişlerde uyuşma sorunu yaşanabilmektedir, bu durumda da gelişmiş uyuşturma yöntemleri kullanılarak diş uyuşturulabilmektedir.

 

Kanal Tedavi Ankara

Ankara kanal tedavi uzmanı olarak sizlere en iyi diş sağlık hizmeti vermek için Eot Klinik Ankara bünyesinde hizmet vermekteyim.

Kanal Tedavi Uzmanı Sinan AKÇİÇEK