Kanal Tedavisi

Kök Kanallarının ,Tedavinin aşamalarından biri olan kök kanallarının dezenfeksiyonu amacıyla geçmişten günümüze birçok kimyasal madde kullanılmıştır. Kanal içerisine bu solüsyonlar gönderilerek kanalın yıkanması ve temizlenmesi işlemi gerçekleştirilir.

 Bazı iltihabi durumlar varlığında dişin kanalı içerisine yerleştirilen özel antiseptik ilaçlar iki seans arası dişinizde bekletilebilir. Bu sayede kanal içerisinde ulaşılamamış bakteri kalmaması amaçlanmaktadır.

Kanal tedavisi uygulaması üç aşamalı bir işlem gibi düşünülebilir. Birinci aşamasında dişinizdeki çürük veya eski dolgu temizlenip kanala ulaşım sağlanır. İkinci aşama kök kanallarının dezenfeksiyonudur. Üçüncü ve son aşama ise kanalın özel malzemelerle doldurulmasıdır.

Kök kanallarının dezenfeksiyonu tedavinin en önemli kısmını oluşturmaktadır. İyi temizlenmiş ve bakterilerden tamamen arındırılmış kök kanalları uzun vadede dişin sağlıklı olarak ağızda kalabilmesi için oldukça iyi bir zemin hazırlamaktadır.

Kanal Tedavi Ankara

Ankara kanal tedavi uzmanı olarak sizlere en iyi diş sağlık hizmeti vermek için Eot Klinik Ankara bünyesinde hizmet vermekteyim.

Kanal Tedavi Uzmanı Sinan AKÇİÇEK