Özellikle son yıllarda diş hekimliği alanında uzmanlığın hastalarımız tarafından fark edilmesiyle birlikte uzman diş hekimine başvurma düşüncesi oldukça yaygınlaşmştır. Günümüzde yapılan protezlerin ekonomik boyutu düşünüldüğünde, protezleri taşıyan dişlere yapılan kanal tedavilerinin önemi daha da artmaktadır.

Diş hekimlerinin, hastalarına tedavi planlamaları yaparken ve bunları uygularken bir endodontistle işbirliği içerisinde olmaları kanal tedavisi açısından ileride sorun yaşanması riskini oldukça azaltabilir. 

Hekimler arası iletişim formu sayesinde hastanın hangi dişlerinin tedavisinin veya değerlendirilmesinin istenildiği işaretlenir, hasta Uzm. Dr. Sinan AKÇİÇEK tarafından muayene edildikten sonra hekimi ile iletişime geçilerek tedavi planlanır. Uzm. Dr. Sinan Akçiçek, diş hekimi meslektaşlarından kendisine kanal tedavisi için yönlendirilen hastalarının istenilen dişine kanal tedavisini  gerçekleştirip, ilgili dişi geçici bir dolgu ile restore edip, hemen tedavi sonrasında hekimini bilgilendirerek hastası ile iletişime geçmesini sağlamaktadır.