Kanal Tedavisi Ankara

Kanal tedavisi Ankara  Eot Klinik  bünyesinde uzman diş hekimi olarak hizmet vermekteyim. Kanal tedavisi hasar görmüş veya iltihap kapmış dişleri onarmak veya kurtarmak için yapılan tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi dişin hasar görmüş olan pulpa yerinin çıkarılması, temizlenmesi ve yeniden doldurularak kapatılmasını kaplayan tedavidir.

Şiddetli veya sürekli diş ağrısı yaşıyorsanız acilen diş hekimine görünmelisiniz. Diş ağrısının en yaygın nedeni diş çürüğüdür. Kanal tedavisi Ankara da endodonti uzmanı olarak hastalarına hizmet vermekteyiz.

Kanal Tedavisi Ankara
Kanal Tedavisi Ankara

Kanal Tedavisi Ankara Hizmet Yerimiz Nerde?

Kanal tedavisi tecrübeli ve el becerisi güçlü  uzman diş hekimleri ile kolaylıkla uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi Ankara Diş Hekimi Kliniğimiz Eot Klinik Ankara ‘ya  gelen hastalarımızın sorunlarına kalıcı ve sağlıklı çözümler üretmekteyiz. Diş hekimlerimiz hastalarının ihtiyacı olan tedaviyi sunarak sağlıklı dişlere sahip olmalarını sağlamaktadırlar.

Kanal Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kanal tedavisi çürüğü derin olan dişlerde çoğunlukla ağrı ile gelen hastaların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Kanal tedavisi yapıldıktan sonra diş işlevini kaybetmez. Aynı şekilde kullanılmaya devam edilir. Tedavi esnasında da bir ağrı hissedilmediği gibi tedavi sonrasında da bir ağrı genellikle hissedilmez. Kanal tedavisi gerektiği durumda ağız içindeki bütün dişlere uygulanabilen bir tedavisidir.

 Kanal Tedavisi Ne Kadar Zaman Alır?

Ön dişlere, arka dişlere, gerektiği zaman yirmi yaş dişlerine bile kanal tedavisi uygulanan vakalar bulunmaktadır. Kanal tedavisinden sonra diş tamamen hissiz hale gelir. Yani dişte artık herhangi bir sıcak soğuk hassasiyeti hissedilmez. Ağrı olmaz. Bunun haricinde dişte herhangi bir fonksiyon kaybı söz konusu değildir. Kanal tedavisi genel olarak tek seansta biten bir tedavidir. Tedavi süresi dişteki komplikasyon durumuna göre ortala yarım saat civarında sürer. Diş köklerinin sayısına göre tedavi süresi uzayabilir. Enfeksiyon yada apse olma duruma göre tedavi için ilave seanslar gerekebilir.

Kanal tedavisi yapılan dişin ömrü ne kadardır?

Kanal tedavisi kurallara uygun biçimde yapılmış olan dişlerde başarı oranı %90-95 aralığındadır. Uzun vadede diş yeniden enfekte olmadığı sürece ömür boyu ağızda kalmaktadır. Enfeksiyon geliştiğinde ise erken müdahale yapılması için, düzenli diş hekimi kontrolleri ve iyi bir ağız bakımı gereklidir.

Kanal Tedavisi sırasında canım yanar mı?

Modern anestezi teknikleri sayesinde işlem esnasında ağrı, acı hissedilmez. İşlemi takip eden ilk birkaç gün hassasiyet hissedilebilir. Bunu önlemek için ağrı kesici kullanımı önermekteyiz.

Kanal tedavisinin dişimi daha kırılgan hale getirir mi?

Kanal tedavisi geçiren dişler genellikle fazla miktarda diş dokusu kaybetmişlerdir. Bu nedenle kanal tedavisi sonrasında da uygun bir şekilde restore edilmeleri gerekmektedir. Doğru bir restorasyon yapıldığı takdirde dişin bütünlüğü korunmaktadır.

Kanal Tedavi Ankara

Ankara kanal tedavi uzmanı olarak sizlere en iyi diş sağlık hizmeti vermek için Eot Klinik Ankara bünyesinde hizmet vermekteyim.

Kanal Tedavi Uzmanı Sinan AKÇİÇEK