Ankara Endodonti Uzmanı

Kanal tedavisi fiyatı bilgisini alabilmeniz için bu içerik size bilgi verecektir. Ağızda bulunan her bir dişimizin kendisine özel bir kök kanal sistemi vardır. Genel olarak ön bölge dişlerimiz tek kök ve kanal sistemine sahipken, küçük azı dişler iki, büyük azı dişler üç kanala sahiptirler. Ancak her diş normalin dışında kök kanal sistemine sahip olabilmektedir. Endodontinin asıl amacı mevcut sistemde var olan tüm kanalların tamamının eksiksiz bulunup doldurulabilmesidir.

Kanal tedavisi fiyatlandırma konusunda “Türk Dişhekimleri Birliği Asgari Ücret Rehber Tarifesi”nde kanal tedavisi ücreti kanal sayısına göre belirlenmiştir. Kanal tedavisi yapılan dişin üzerine (mevcut diş dokusunun sağlamlığı göz önünde bulundurularak) ya bir dolgu yapılır, ya da bir kron( zirkonyum destekli veya metal destekli porselen) yapılır.

Kanal tedavisi fiyatı ve üzerine yapılacak restorasyonun fiyatı toplam tedavi ücretini belirlemektedir.

Doktorunuz size kanal tedavisi yapılmasını önermiş ise dişinizin ağızda size uzun süre daha hizmet edebilme ihtimalini görmüştür. Çekilen dişlerin yerine, günümüz teknolojisi ve imkanları sayesinde gayet başarılı uygulamalar yapılabilse de, unutmamalıyız ki hiçbir protez ve implant uygulaması kendi dişiniz gibi olmayacaktır. Nasıl ki kendi dişlerimize hergün özen gösterip düzenli fırçalamak zorundaysak yapılacak her türlü yapay diş uygulamalarına da yine aynı özen gösterilmek zorundadır. Bakım eksikliği sonucu implantlar veya diğer protetik uygulamalar da tıpkı kendi dişlerimiz gibi kaybedilebilir. O halde yapmamız gereken doğal dişlerimizin kıymetinin farkında olmak ve en son çare tükenene kadar onlardan vazgeçmemek olmalıdır.

Ankara Endodonti Uzmanı
Kanal tedavisi fiyatı

Kanal tedavisi fiyatları yüksek midir?

Kanal tedavisi fiyatlarında belirleyici faktörlerin en başında kullanılan malzeme fiyatlarındaki maliyet fazlalığı gelmektedir. Endodonti en iyi malzeme ve en kaliteli ekipmanlarla çalışılması gereken bir branştır. Doğal dişinizin ağzınızda kalabilmesi için belki de son çare olan kanal tedavisi aslında pahalı bir tedavi gibi görünmektedir. Ancak kanal tedavisi yapılmayıp ilgili diş çekildiğinde yerine:

  • En basit düşünceyle 3 üyeli bir köprü yapılacak olursa yaklaşık tedavi maliyeti iki katına çıkmaktadır. Üstelik diş kaybetmenin yanı sıra iki adet komşu dişinizin de kesilmesi gerekmektedir.
  • Çekilen diş yerine 1 implant (orta sınıf ve üzeri kalite)  yapıldığı düşünülürse tercih edilecek markaya göre ödenecek miktar en az 4 katından başlamaktadır
Kanal Tedavi Ankara

Ankara kanal tedavi uzmanı olarak sizlere en iyi diş sağlık hizmeti vermek için Eot Klinik Ankara bünyesinde hizmet vermekteyim.

Kanal Tedavi Uzmanı Sinan AKÇİÇEK